Merhaba, Ben Psikolog Sena Daşdemir;

Lisans eğitimimi İstanbul Maltepe Üniversitesi Psikoloji alanında tamamladım.

Lisans dönemim boyunca çeşitli alanlarda stajlar yaptım. İlk olarak “GATA (Sultan Abdülhamit han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri servisinde)” stajyer psikolog olarak çalıştım. Burada yatan hasta ve ayakta hasta görerek teorik bilgileri pratiğe dökerek, gözlem yapma imkanı buldum. Aynı zamanda vizitlere katılarak, sunumlar yaparak bilgilerimi hep taze tuttum.

Daha sonrasında “Psikoterapi Enstitülerinde “stajlar yaptım. Daha çok klinik testleri raporlama ve hasta gözleme imkânı bulduğum alanlardan biri oldu.

Sonralarında “Danışmanlık Merkezlerin ’de “stajlar yaptım. Yapmış olduğum stajlar kapsamında staj içinde verilen eğitimlerden faydalanma imkânı buldum danışan raporlarını inceleyip yorumlamalar yaptım.

Almış olduğum test eğitimlerimi birçok farklı alanlarda uygulayarak gerekli raporlamaları danışanlarla paylaşarak aktif olarak yürüttüğüm seanslarımda gerekli yerlerde kullanmaktayım. Katılmış olduğum seminerler ile alanımda her geçen gün yeniliklere açık bir şekilde ilerlemekte ve aynı zamanda şu anda İstanbul Gedik Üniversitesinde İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansımı devam ettirmekte ve online olarak seanslarımı gerçekleştirmekteyim.  Bununla beraber aktif olarak Ebru Şalcıoğlu ile Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimimi devam ettirmekteyim.

UZMANLIK ALANLARI

. BDT ve Bireysel Terapi – Ebru Şalcıoğlu

EĞİTİM BİLGİLERİ

2016-2017 / Lisans / Üsküdar Üniversitesi- İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Psikoloji

 

2017-4.02.2020 / Lisans / Maltepe Üniversitesi- İnsan ve Toplum Bilimleri, Psikoloji

 

2021-Halen /Yüksek Lisans / İstanbul Gedik Üniversitesi – Klinik Psikoloji

SERTİFİKALAR

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Tarama Envanteri

Psikometrik Çocuk Testleri