MERHABA, BEN PSİKOLOG
KÜBRA ÖZKAYA,
Lisans eğitimini İstanbul Bilim Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Akabinde Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamış, klinik psikolog olarak mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında Florance Nightingale, Doğa Koleji, Özel Avrupa Şafak Hastanesi, Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu anasınıfı departmanı, Çapa Hastanesi, Balıklı Rum Hastanesi gibi pek çok kurumda staj yapma imkanı bulmuştur.

Yüksek lisans eğitimi sırasında Üsküdar Üniversitesi bünyesinde düzenlenen Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi Sempozyumunda düzenleme kurulu üyesi olarak yer almıştır. Bunun yanı sıra yüksek lisans eğitimi sırasında Np İstanbul Beyin hastanesinde zorunlu stajını tamamladıktan sonra, Np Feneryolu kliniğinde Cengiz Demirsoy hoca ile okb hastaları ile özel olarak çalışmıştır. Ve klinik psikoloji yüksek lisans tezi 55. Ulusal Psikiyatri kongresinde poster bildirim olarak yayınlanmıştır.

Yüksek lisans eğitimi sırasında Özel Göztepe Hastanesinde klinik alanda bireysel seanslarını yürütmüş, sonrasında Gençlik ve Spor Bakanlığı ve UNİCEF’in ortak projesi olan Sosyal Uyum Projesi kapsamında Mülteci ve Travmaya maruz kalmış bireyler ile çalışmıştır. Temel olarak eğitimini alarak yararlandığı yaklaşımlar şunlardır: Bilişsel Davranışçı Terapi (Mehmet Zihni Sungur), Şema Terapi (Alp Karaosmanoğlu), Mindfulness Temelli Kognitif Terapi (MBCT) (Zümra Atalay), Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi (Nazan Aydın-Oğuz Omay), Özel Öğrenme Güçlüğü Eğitimi ve Test eğitimleri (Türkiye Disleksi Vakfı). Bu eğitimlerin yanı sıra MMPI ve çeşitli çocuk test eğitimlerini almış almaya devam etmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışında alana dair birçok yeniliği takip etmek adına çeşitli seminerlere katılmış halen daha katılmaktadır. Şu an özel bir ofiste yüz yüze ve yüz yüze terapi için yer/zaman olarak uygun olmayan danışanları için online olarak terapi çalışmalarını sürdürmektedir. Bir diğer yandan ise çeşitli konular hakkında şirketlerde, okullarda, belediyelerde seminerler vermektedir.

UZMANLIK ALANLARI

Obsesif Kompülsif Bozukluk‎
Panik Atak
Depresyon
Sosyal Fobi
Yaygın Anksiyete
Fobiler
Özgül Fobi
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Çocuklarda Öğrenme Güçlüğü
Kişilik Bozuklukları

EĞİTİM BİLGİLERİ

2013-2017 / LİSANS / İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ / PSİKOLOJİ
2017-2019 / YÜKSEK LİSANS / İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ / KLİNİK PSİKOLOG

SERTİFİKALAR

Bilişsel Davranışçı Terapi
Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi
Mindfulness Temelli Kognitif Terapi
Disleksi Eğitimi
Bir İnsan Çiz Testi
Çocuk Değerlendirme Testleri
MMPI
SCL-90
Beck Anksiyete ve Beck Depresyon
Hamilton Depresyon ve Hamilton Anksiyete Ölçeği
Yale Brown Ölçeği