MERHABA BEN PSİKOLOG ELİFNUR DEMİREL

Lisans eğitimimi Lefke Avrupa Üniversitesinde burslu olarak tamamladım.

Lisans eğitimim süresince mesleğime yönelik çeşitli alanlarda stajlar yaptım. Öğrenmiş olduğum ve öğrenmeye devam ettiğim bilgilerin karşılığını gerçek hayatta gözlemleme ve pratiğe çevirme imkanı buldum. Bu imkan, mesleğimde henüz öğrenme aşamasında olmama rağmen bana deneyim ve tecrübe sağlamam konusunda oldukça yardımcı oldu.

Lisans eğitimim süresince ve sonrasında birçok farklı alanda gönüllü olarak stajlar yaptım. Anaokulları, rehabilitasyon merkezleri, özel ve devlet hastaneleri olmak üzere farklı alanların psikolojiye dair farklı birimlerinde staj çalışmaları yaptım. Bu çalışmalar bana çocuklar ve çocuk gelişimi hakkında geniş bir donanıma sahip olmamı sağladı. Özel gereksinimli bireyler hakkında ve aile tutumları hakkında oldukça geniş bir donanım kazandırdı. Ayrıca hastanelerde yaptığım stajlar birçok çeşitli psikolojik rahatsızlığa ve onların tedavi ve rehabilitesine dair pratik anlamda tecrübe kazandırdı.

Mesleki gelişimim için aldığım eğitimleri ise bu tecrübelerimle birleştirerek daha fazla fayda sağlamaya yönelik çalışmalarda bulundum. Çocuklar için zeka testi eğitimi ve oyun terapisi eğitimi alarak çocuklarına dünyasına sağlam ulaşmayı hedefledim. Bir danışmanlık platformundan 466 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimi aldım ve yetişkin bireyler ile ailelerin dünyasına daha sağlam ve donanımlı girme fırsatım oldu. Ayrıca Hakan Türkçapar ve ekibinden Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi alarak birçok psikolojik rahatsızlığın terapisi hakkında daha geniş bilgiye ve donanıma sahip oldum.

Yaklaşık iki yıl kadardır da Halk Eğitim Merkezinde Psikolog olarak Aile, çocuk ve ergen, yetişkin bireyler ile danışmanlık yaptım.  Ayrıca edinmiş olduğum bilgi ve tecrübeleri paylaşıp aktarmak için yerel bir televizyon kanalında ve yerel bir gazetede hem TV programı yaptım hem de köşe yazarlığında bulundum.

UZMANLIK ALANLARI

Bilişsel Davranışçı Terapi

Oyun Terapisi

Bireysel Terapi

Çocuk ve Ergen Terapisi

Aile Danışmanlığı

Aile içi İletişim

Kardeş kıskançlığı

Çocuklarda Uyku Problemleri

Çocuklarda Tuvalet Eğitimi

Sınav Kaygısı

Depresyon

Panik Atak

Anksiyete (Kaygı) Problemleri

Travmalar

Özgüven Problemleri

Yas, Kayıp

Obsesif Kompulsif Bozukluk  (Takıntı bozuklukları)

Kişilik Bozuklukları

Dürtü Kontrol Bozuklukları

Stres Yönetimi

İlişki ve İletişim Problemleri

Sosyal Fobi

Öfke Kontrol Problemi

EĞİTİM BİLGİLERİ

2014-2018 / LİSANS/ LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ/PSİKOLOJİ

2019-2020 / AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

SERTİFİKALAR

Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi

Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi

Aile Danışmanlığı Eğitimi

WISC-4 Çocuklar için Zeka Ölçeği Uygulayıcı Eğitimi